Home › Operace víček › Operace dolních víček

Moje aktivity

1.9.2013
Výplně a odstranění vrásek s 30% slevou:

Podzimní akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní a odstranění vrásek za neuvěřitelnou cenu se slevou 30%. Na standardní ceník se můžete podívat na odkazu - Ceník .

3.2.2012
Operace není vždy nutná:

S postupným prosazováním aplikace dočasných výplní při korekci očních víček je stále méně nutný operační zásah na očních víčkách v mladém věku klientek. Často stačí pouze jen lehce zkorigovat pomocí injekčí výplně a efekt se téměř vyrovná operaci. Pokud se navíc doplní o mezoterapii a kvalitní kosmetiku, pak je rozdíl skutečně patrný.

Plastická operace dolních víček

 

Podobně jako u plastiky horních víček je u dolních víček s přibývajícím věkem problém s přebytečnou kůží a tukovými váčky. Mnoho lidí má také problém s tvorbou tzv. „pytlů pod očima“, které obličeji dodávají nezdravý a unavený vzhled. V tomto případě je ideálním řešení  provést plastickou operaci dolních víček co nejdříve. Stejně jako operace horních víček se provádí ambulantně, pouze v lokální anestezii.

 

V případě dolních víček lze zvolit dva druhy přístupu – pod víčkem či přes spojivku.

Řez z vnitřní strany víčka (přes spojivku) je vhodným řešením pokud jsou indikací k zákroku pouze tukové váčky dolních víček bez kožního nadbytku. Tento přístup se nazývá „transkonjuktivální“  a jizvy po tomto zákroku jsou zcela neviditelné. Proto se doporučuje provádět především u mladších pacientů, kteří ještě nemají zvrásněnou a přebytečnou kůži v oblasti dolních víček. Pokud je při této operaci řez prováděn laserem (dle možností a vybavení kliniky), pak zákrok vyžaduje krátkodobou celkovou narkózu. Na oči jsou během operace umístěny speciální kryty aby nedošlo k jejich poškození laserovým paprskem. Při tomto přístupu spojivkou, kdy je řez velmi precizní a šetrný, není nutno ránu šít, proto pacient nemá po operaci žádné stehy a kůže se sama zatáhne a zhojí.

Pokud je však potřeba odstranit nejen tukové váčky pod víčky, ale také přebytečnou kůži, je nutno zvolit řez pod víčkem, těsně pod řasami dolního víčka. Tento způsob operace řeší zároveň kožní i tukové nadbytky dolních víček. Výsledná jizva je cca 2 mm pod linií spodních řas a je velmi nenápadná.

 

Pooperační průběh po operaci dolních víček je téměř totožný s procesem hojení po operaci horních víček. Běžným projevem jsou otoky a modřiny, které se mohou v okolí dolních víček objevit. Většinou se samy rychle zhojí v průběhu 14 dní. Důležité je rovněž nosit po zákroku tmavé sluneční brýle, které oči chrání a doporučuje se také na víčka přikládat chladivé obklady a vyhnout se slunečnímu záření či prašnému prostředí. Pacienti po operaci dolních víček by se rovněž měli vyhnout větší tělesné zátěži a bezprostředně po zákroku spát několik dnů s hlavou ve zvýšené poloze. Bolest po zákroku je minimální a většinou dobře snášena, případně ji lze dobře tlumit analgetiky v tabletách.  Efekt tohoto zákroku bývá definitivní zhruba po 6 měsících a je dlouhodobý.

 

Estetická operace očních víček dokáže dodat obličeji mladistvější vzhled, vyřešit pokleslá víčka, která často způsobují zhoršené vidění,  převislou kůži a tukové váčky v oblasti víček. Operace je nenáročná a v případě pooperačního průběhu bez komplikací se víčka velmi rychle zahojí.