Home › Neoperační korekce › Kvalitní kosmetika

Moje aktivity

1.9.2013
Výplně a odstranění vrásek s 30% slevou:

Podzimní akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní a odstranění vrásek za neuvěřitelnou cenu se slevou 30%. Na standardní ceník se můžete podívat na odkazu - Ceník .

3.2.2012
Operace není vždy nutná:

S postupným prosazováním aplikace dočasných výplní při korekci očních víček je stále méně nutný operační zásah na očních víčkách v mladém věku klientek. Často stačí pouze jen lehce zkorigovat pomocí injekčí výplně a efekt se téměř vyrovná operaci. Pokud se navíc doplní o mezoterapii a kvalitní kosmetiku, pak je rozdíl skutečně patrný.

LÍČENÍ VE ZRALÉM VĚKU

 

Opticky omladit pleť, skrýt pigmentové skvrny či vyhladit drobné vrásky je možno také pomocí správně zvoleného a precizně provedeného make-upu. Ideální je líčení za dostatečného osvětlení, nejlépe na denním světle.

 

Make-up je vhodné vybrat ve světlejším tónu, tekutý a s mírnou krycí schopností. Příliš hutná konzistence by naopak mohla vrásky zvýraznit. Pod make-up je vhodné nanést kvalitní liftingové sérum či krém proti vráskám. Chcete-li předejít efektu masky je nutné make-up nanést i na rozhraní mezi obličejem a krkem a rozetřít do ztracena, čímž lze při správně zvoleném odstínu make-upu dosáhnout velmi přirozeného vzhledu. Na drobné nerovnosti, kruhy pod očima či pigmentové skvrny je možno  nanést dodatečně ještě korektor, který tyto nedokonalosti zamaskuje. Na závěr je možno pleť lehce přepudrovat a takto celý make-up obličeje zafixovat. Vyhněte se však lesklému pudru. Také příliš velká vrstva pudru není vhodná, neboť usedá do vrásek a rýh a zbytečně je tak zvýrazňuje.

 

Mladistvější vzhled může vašemu obličeji dodat také precizně upravené a vystínované obočí. Pěkný tvar obočí lze barevně dokreslit a vystínovat buď pomocí tužky na obočí (hnědá či černá) a nebo pomocí matných stínů.

 

Dalším prvkem, který dokáže kontury obličeje rozjasnit a omladit je tvářenka. Odstín lze sladit s barvou očí, pleti, vlasů a také barvou oblečení a doplňků. Meruňkové či světle růžové odstíny dokáží vaši pleti dodat svěží a  mladistvý nádech. Pro aplikaci tvářenky se doporučuje použít speciální štětec a ideální konzistence je krémová. Můžete však vyzkoušet také pudrovou či gelovou.

 

Pro oční okolí, které je ve zralém věku většinou pokryto nápadnějšími mimickými vráskami, je vhodné zvolit decentní, jemné a matné odstíny. Oční stíny v přirozeném odstínu či s jemným třpytem dodají vaším očím jiskru a mladistvější pohled. Nevhodné jsou naopak stíny s perletí. Mírně intenzivnější vzhled propůjčí hornímu víčku tenká hnědá či černá linka. Řasy se doporučuje nalíčit kvalitní prodlužující či zhušťující řasenkou, ideálně v černé barvě.

 

Na rty se doporučují světlejší odstíny rtěnek, neboť tmavé tóny rty opticky zmenšují. Ve vyšším věku díky přirozené ztrátě pigmentu i kolagenu ústa ztrácí svou původní sytou barvu a rovněž se zužují. Před nanesením rtěnky můžete zvýraznit tvar úst konturovací tužkou na rty ve vhodném odstínu, který ladí k odstínu rtěnky. Závěrečné nanesení lesku na rty vaše rty opticky zvětší a dodá jim měkčí a sametový vzhled.

 

Důležitými faktory v péči o pokožku jsou samozřejmě také správné a důkladné odlíčení pleti před spánkem, vyvážená strava, dostatečný příjem tekutin, zdravý životní styl a dostatek spánku. Předčasnému stárnutí pokožky je možno předejít také omezením nadměrného slunění, především v soláriu a hlavně v letním období používat při pobytu na slunci na pokožku opalovací krémy s vysokým UV faktorem a  sluneční brýle s UV faktorem. Ochranou kůže před slunečními paprsky lze zabránit také vzniku pigmentových skvrn.