Home › Další metody › Aplikace botulotoxinu

Moje aktivity

1.9.2013
Výplně a odstranění vrásek s 30% slevou:

Podzimní akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní a odstranění vrásek za neuvěřitelnou cenu se slevou 30%. Na standardní ceník se můžete podívat na odkazu - Ceník .

3.2.2012
Operace není vždy nutná:

S postupným prosazováním aplikace dočasných výplní při korekci očních víček je stále méně nutný operační zásah na očních víčkách v mladém věku klientek. Často stačí pouze jen lehce zkorigovat pomocí injekčí výplně a efekt se téměř vyrovná operaci. Pokud se navíc doplní o mezoterapii a kvalitní kosmetiku, pak je rozdíl skutečně patrný.

BOTULOTOXIN

 

Pokud jsou však na vaši pleť nejrůznější pěstící séra, krémy i laserové vypnutí pokožky krátké, je možno přistoupit k radikálnějšímu, ale efektivnímu řešení. Tím je injekční aplikace látky zvané botulotoxin do té části obličeje, kde si přejete vrásky vyhladit. Injekce botulotoxinu si dokáže poradit s tzv. mimickými vráskami. Jak už název napovídá jsou tyto vrásky způsobeny přirozenou mimikou obličeje, nejčastěji vznikají  od mračení či smíchu. Problémovými partiemi jsou pak oblast nad kořenem nosu (mezi očima), v okolí očí vznikají tzv. vějířkovité vrásky od smíchu, vrásky na krku a také vodorovné vrásky na čele. Zejména v oblasti krku by měl aplikaci botulotoxinu provádět zkušený lékař, neboť při nesprávné aplikaci může dojít např. k potížím s polykáním. Toto ošetření není vhodné jen pro mladší pacienty, ale právě naopak především pro ty, kteří vzhledem ke svému věku či zdravotnímu stavu nejsou vhodnými kandidáty na větší operaci v narkóze. Injekční aplikace botulotoxinu tak může operační postupy, které se používají pro redukci vrásek obličeje a krku, zcela nahradit. Pomocí botulotoxinu je dokonce možno odstranit také nadměrné pocení. S pokleslými tvářemi či tzv. nasolabiálními rýhami (vrásky mezi nosem a koutky úst) si však již botulotoxin neporadí a v tomto případě je možná aplikace injekční výplně (např. kyseliny hyaluronové).

Aplikace botulotoxinu k vyhlazení vrásek se v estetické dermatologii využívá již více než dvacet let, jde tak tedy o ověřenou a bezpečnou metodu. Účinnou látkou v tomto preparátu je  látka produkovaná bakterií s názvem Clostridium botulinum. Tato bakterie produkuje účinný jed, který byl zprvu používán v očním lékařství, např. při léčbě šilhání. V kosmetice a estetické dermatologii se však využívá dávka tohoto jedu ve velmi malém množství, které je 1000x menší než dávka toxická, takže není třeba mít žádné obavy. Úkolem tzv. botulotoxinu typu A je blokovat nervová zakončení svalů, které způsobují vrásky. Tato látka tak tedy redukuje přímo příčinu vzniku vrásek a rovněž zabraňuje vzniku vrásek nových. Tak dojde k vypnutí pleti a vyhlazení vrásek. Tento efekt však není dlouhodobý a po nějakém čase jsou opět tato nervová zakončení inervována.

Zákrok není časově náročný ani bolestivý. Většina pracovišť nabízí ještě před samotnou aplikací znecitlivění zvolené lokality speciálním krémem, který obsahuje anestetikum a tak se vpich injekce stává méně  nepříjemným. Látka se aplikuje do zvolené oblasti velmi tenkou jehlou a bezprostředně po zákroku se doporučuje minimálně 4 hodiny neležet, také nechodit do sauny či na kosmetické ošetření pleti. Bezprostředně po ošetření botulotoxinem se může v místě vpichu objevit zarudnutí, otok či drobná podlitina. Ojediněle se mohou vyskytnout také např. bolesti hlavy, nevolnost či zhoršení zraku. Tyto příznaky však velmi brzy odezní.

Výhodou je téměř okamžitá účinnost, kdy nástup účinku botulotoxinu je  možno sledovat již během pár dní po aplikaci a po 14 dnech je již efekt stabilizován a optimální. Trvanlivost tohoto zákroku však není dlouhodobá. Po 4 až 12 měsících, kdy účinek pozvolna vyprchá, je možno zákrok opakovat.  V posledních letech je tato metoda stále častěji vyhledávána také muži, kteří si takto, stejně jako ženy, chtějí udržet mladistvý vzhled a pleť bez vrásek.

Aplikace botulotoxinu je vhodným doplňkem k aplikaci výplňových materiálů do hlubších vrásek a bývá často aplikován právě v kombinaci např. s kyselinou hyaluronovou, která dokáže vyplnit hluboké vrásky, pokleslé tváře nebo doplnit objem rtů. V období těhotenství, kojení, při některých nervových onemocněních, alergii na účinnou látku či při užívání určitých léků však aplikaci botulotoxinu není možné provést.