Home › Další metody › Aplikace výplní › Vlastní tuk

Moje aktivity

1.9.2013
Výplně a odstranění vrásek s 30% slevou:

Podzimní akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní a odstranění vrásek za neuvěřitelnou cenu se slevou 30%. Na standardní ceník se můžete podívat na odkazu - Ceník .

3.2.2012
Operace není vždy nutná:

S postupným prosazováním aplikace dočasných výplní při korekci očních víček je stále méně nutný operační zásah na očních víčkách v mladém věku klientek. Často stačí pouze jen lehce zkorigovat pomocí injekčí výplně a efekt se téměř vyrovná operaci. Pokud se navíc doplní o mezoterapii a kvalitní kosmetiku, pak je rozdíl skutečně patrný.

VÝPLŇ VLASTNÍM TUKEM

 

Aplikace tělu vlastního materiálu – tuku, k řešení nejrůznějších nedostatků pokožky, se provádí v oblasti estetické chirurgie již poměrně dlouhou dobu. Pomocí vlastního tuku lze totiž úspěšně řešit nejrůznější defekty reliéfu těla, korigovat zjizvenou tkáň, vyplnit vrásky, povadlé tváře či rty, vyhladit kůži krku, dekoltu i hřbetů rukou a dokonce doplnit objem poprsí či hýždí. Tuková tkáň coby výplňový materiál tedy v oblasti estetické medicíny nachází obrovské uplatnění a možnosti využití. Aplikace vlastního tuku se rovněž nazývá lipofilling nebo lipotransfer (přenos tuku). Pomocí lipofillingu lze korigovat nejrůznější nerovnosti kůže, vrozené dispozice, následky úrazů či operací i přirozené projevy stárnutí  bez ohledu na pohlaví či věk pacienta.

Aplikace vlastního tuku přináší oproti ostatním cizorodým látkám (injekční výplně) mnohé výhody. Protože se jedná o tělu vlastní materiál nehrozí totiž po zákroku žádné komplikace či alergické reakce na aplikovanou látku. Výsledky jsou přitom porovnatelné s efektem aplikace jiných výplňových materiálů. Účinek je, stejně jako v případě všech ostatních vstřebatelných materiálů, dočasný a po nějakém čase se tuk postupně zcela vstřebá. Aplikaci tuku je však možno kdykoliv znovu opakovat. Velmi často je také lipofilling prováděn zároveň s tumescentní liposukcí, kdy kombinace obou zákroků je pro pacienta výhodným řešením jak se zbavit tukové tkáně v problematické partii, který lze následně aplikovat do zvolené oblasti obličeje, rtů či poprsí.

Tento zákrok většinou probíhá pouze v lokální anestezii, odpadají tak rizika spojená s celkovou narkózou i nutnost hospitalizace či delší rekonvalescence. Je-li však plánován přenos tuku většího rozsahu a uzná-li lékař za vhodné, je možno po dohodě s pacientem provést tento zákrok rovněž v celkové anestezii.  Každé takové ošetření a aplikace vlastního tuku do zvolené partie se skládá z celkem tří kroků a sice: odběr tuku, příprava tukové tkáně k jejímu přenosu a nakonec samotný přenos (aplikace) odebrané tukové tkáně do vybrané oblasti.

Důležitou podmínkou k uskutečnění tohoto zákroku je, aby pacient měl na těle alespoň v jedné ohraničené oblasti dostatečné množství tukové tkáně k odběru a následnému přenosu do zvoleného místa. Většinou bývají touto dárcovskou oblastí břicho, stehna či hýždě, kde je zároveň úbytek tukové vrstvy žádoucí. Po napuštění této oblasti fyziologickým roztokem dochází k odsátí tuku podobně jako u klasické liposukce za pomocí kanyly s tím rozdílem, že k odsávání tuku není použit podtlak, neboť poškození tukové tkáně je v tomto případě nežádoucím efektem. V ideálním případě je tuk odebrán bez příměsi krve a již se dále nemusí upravovat. V opačném případě je nutno tento odebraný tuk promýt a dále upravit. Tuk je tedy potřeba nejen šetrně odebrat, ale také důkladně očistit a manipulovat s ním velmi citlivě a šetrně. Bezprostředně po této fázi tuku je tento upravený tuk aplikován do zvolené oblasti (obličej, rty, oblast pod dolními víčky, vrásky, jizvy atd.). V ošetřené oblasti dojde díky doplněné tukové tkáni k zvětšení jejího objemu, vypnutí pokožky a zlepšení prokrvení. Na odsátou, tzv. dárcovskou oblast jsou po zákroku nasazena kompresivní elastická bandáž, kterou je nutno nosit několik týdnů, podobně jako u běžné liposukce.

Fáze pooperačního hojení trvá dle rozsahu ošetření vlastním tukem zhruba 1-2 týdny. Ošetřená oblast může být oteklá, citlivá na dotek či bolestivá. Všechny tyto obtíže však časem samy ustupují. Ošetření je možno kdykoliv znovu opakovat. Velkou výhodou této metody je její nenáročnost, cenová dostupnost a také skutečnost, že je prováděna ambulantně v lokální anestezii a nezanechává na těle jizvy.